metalinis kaminas

Dažniausiai užduodami klausimai apie kaminus židiniams

5 vasario, 2019

Židinys – namų jaukumo ir darnos simbolis. Šiandien židiniai ne tik jaukus ir šildantis, tačiau ir subtilus interjero akcentas. Tačiau kiekvienam planuojančiam pasistatyti židinį ar galvojantiems kaip reikėtų jį tinkamai prižiūrėti, kyla įvairūs klausimai. Todėl šiandien aptarsime dažniausiai pasitaikančius klausimus apie židinius.

Kaip tinkamai sureguliuoti židinio trauką?

Židinio ugnies kūrenimosi galingumas priklauso nuo traukos. Norint padidinti židinio galingumą, reikia pilnai atidaryti židinio sklendę, t.y. pastumti durelių rėme arba ugniakuro pelenų stalčiuje esančią svirtelę. Taip pat galima šiek tiek ištraukti pelenų stalčių arba praverti židinio dureles, tačiau tai rekomenduojama daryti tik židinio įkūrimo metu. Paminėti veiksmai leidžia ugniai greičiau įsiplieksti, pagreitina degimo procesą, Židinys greičiau įkaista ir pradeda greičiau šildyti aplinką. Yra manančių, jog sulėtinus degimo procesą, leidžiant malkoms tik smilkti, o ne degti, bus daugiau šilumos. Tačiau tai tik mitas, iš tiesų smilkstant malkoms degimas yra neintensyvus, todėl ir šilumos skleidžiama nedaug.

Kodėl židiniui reikalingas dūmtraukis?

Dūmtraukis svarbi židinio dalis. Galima drąsiai sakyti, jog be jo nebūtų ir židinio. Žinoma, jei planuojate įsirengti židinį sename name ir nebėra galimybės prijungti židinį prie esančio kamino, nusiminti neverta, nes esama alternatyvų. Pavyzdžiui pristatomą kaminą, kuris montuojamas pastato išorėje. Arba galima rinktis elektrinius židinius, kuriems nereikalingas kaminas, o estetine savo išvaizda elektriniai židiniai tikrai nenusileidžia tradiciniams.

Ar židiniui reikalingas kamino įdėklas?

Nerūdijančio plieno kaminų įdėklai greičiau įkaista, palaiko dūmus šiltus ir apsaugo kaminą nuo aukštos dūmtraukio temperatūros bei kondensato susidarymo. Dėl to ir trauka yra geresnė. Todėl kaminų įdėklai jau tapusi norma, tik rekomenduojama įdėklų montavimą patikėti profesionalams.

Kokia židinio kamino priežiūra?

Kaip ir bet kokio kuro katilo kaminą, taip ir židinio kaminą reikia prižiūrėti. Vienas iš priežiūros etapų – kamino valymas. Galima rinktis specialius suodžių sudegimo katalizatorius, kurie naudojami kūrenant malkas, anglis, durpes, pjuvenas ar organines atliekas. Galima valyti ir mechaniniu būdu specialiais šepečiais.

Straipsnio žymos:
·
Straipsnių kategorijos:
Būstas

Šio straipsnio komentuoti negalima