knygos

Kodėl taip skiriasi knygų kainos?

19 vasario, 2019

Ar kada pagalvojote, kodėl taip stipriai skiriasi knygų kainos? Vienos knygos kainuoja vos keletą ar keliolika litų, kitos, atrodytų tokio pat storio ir žanro, siekia net keliasdešimt ar pusšimtį eurų. O priežasčių kainų skirtumui tikrai netrūksta.

Viena iš priežasčių, knygos ir autoriaus žinomumas. Niekam ne paslaptis, kad mažai kam žinomas autorius nesugebėtų parduoti savo knygos brangiai, todėl dažnai jos kaina artima savikainai, kurią sudaro knygos parašymas, jos spausdinimas (leidimas), antkainiai, kuriuos užsideda leidykla bei knygynas, mokesčiai. Tuo tarpu garsus autorius ar visame pasaulyje pelnytas pripažinimas gali leisti kilstelėti kainą tiek, kad ne tik atsipirktų leidimas, bet ir būtų galima pragyventi iš knygos pardavimų. Todėl bestseleriai ar itin garsių žmonių knygos kainuoja gerokai brangiau.

Kita priežastis – knygos kokybė. Pigios, minkštų viršelių ir prasto popieriaus knygos skaitosi nepalyginamai prasčiau, greit apsitrina, praranda prekinę išvaizdą. Brangesnės, kietais viršeliai knygos yra atsparesnės, jų skaitymas mielesnis, o vėliau knyga puikiai tinka namų bibliotekai ar gali būti perleidžiama draugams. Kainą kelia ir spalvotos iliustracijos, kadangi spalvotas spausdinimas kainuoja gerokai daugiau nei juodai baltas.

Verta atkreipti dėmesį ir knygos kalbos taisyklingumą. Pigiose knygose apstu gramatikos, skyrybos ir spaudos klaidų, tuo tarpu brangios ir aukštą lygį bandančios siekti knygos sau to neleidžia, yra samdomi profesionalūs ir atidūs redaktoriai, kas, savaime suprantama, vėl gi kilsteli knygos kainą.

Didelėms knygų kainoms priežasčių tikrai netrūksta, tačiau galima pastebėti ir pabrėžti, kad beveik visuomet brangesnės knygos yra gerokai mielesnės, lengviau ir maloniau skaitomos, vertingesnės, o jei kaina Jums ypatingai svarbi, geresnis pasirinkimas – elektronines knygos, kurios gali būti net iki kelių kartų pigesnės nei jų spausdinti analogai.

Article Categories:
Laisvalaikis · Mokslas · Pirkiniai

Comments are closed.