jungtines amerikos valstijos

Kultūrų skirtumai (Jungtinės Amerikos valstijos ir Jungtinė Karalystė) (I dalis)

6 vasario, 2019

Kultūrų skirtumai

(Jungtinės Amerikos Valstijos ir Jungtinė Karalystė)

Nors iš pirmo žvilgsnio taip neatrodo, tačiau egzistuoja daugybė kultūrinių skirtumų tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės, su kuriais galite susidurti viešėdami JAV. Visiems žinomi kalbiniai skirtumai tarp šių dviejų valstybių, tačiau tai nėra vienintelė sritis, kurioje JAV ir JK skiriasi. Taip pat egzistuoja skirtingos pažiūros, nuomonės bei reakcijos į įvairius dalykus. Kaip bebūtų, JAV sudaro daugybė skirtingų regionų, kuriuose gyvena mišrių kultūrų žmonės, taigi, informacija pateikiama šiame straipsnyje yra bendrojo pobūdžio ir nebūtinai turi būti taikoma visur. Vis dėlto, prieš atvykstant į Jungtines Amerikos valstijas, būtina susipažinti su visais galimais kultūriniais skirtumais.

Šventės

JAV kalendoriuje yra gausu švenčių, kurių metu paprastai visiems dirbantiems ir besimokantiems suteikiami laisvadieniai. Čia pateikiamos pagrindinės ir svarbiausios amerikiečių šventės:

 • Darbo diena – švenčiama pirmąjį rugsėjo pirmadienį. Šią dieną minimi ekonominiai ir socialiniai darbuotojų pasiekimai.
 • Kolumbo diena – švenčiama spalio 10 dieną. Ši diena skirta Kolumbo išsilaipinimo Amerikoje paminėjimui.
 • Veteranų diena – tai karo veteranų pagerbimo diena, švenčiama lapkričio 11 dieną.
 • Padėkos diena – paskutinis lapkričio ketvirtadienis. Tradiciškai amerikiečiai šią dieną valgo keptą kalakutą.
 • Martino Liuterio Kingo diena – švenčiama trečiąjį sausio pirmadienį. Tai federalinė šventė, skirta paminėti kunigo Martino Liuterio Kingo gimtadienį.
 • Prezidento diena – trečiasis vasario pirmadienis. Ši diena skirta pirmojo JAV prezidento Džordžo Vašingtono gimtadieniui paminėti.
 • Pavasario atostogos – savaitė kovo arba balandžio mėnesį, kai mokiniams nereikia eiti į mokyklą. Paprastai šią savaitę mokiniai vyksta į išvykas.
 • Atminimo diena – švenčiama paskutinį gegužės pirmadienį ir skirta pagerbti visus amerikiečius, kurie žuvo kare gindami tėvynę.
 • Liepos 4- oji – JAV nepriklausomybės diena.

Keletas patarimų, kaip lengviau susipažinti su žmonėmis Amerikoje

 • Svarbu įsitikinti, kad prisistatėte visiems, gyvenantiems su Jumis ar netoliese. Amerikiečiai paprastai džiaugiasi bendravimu su naujais žmonėmis.
 • Prisistatyk savo dėstytojams ir klasiokams, kad galėtum su jais pasisveikinti ir bendrauti universiteto miestelyje.
 • Prisijunk prie organizacijos, grupės ar brolijos/ seserijos, kad turėtum mažesnę artimų draugų grupelę.
 • Dalyvauk savo bendrabučio organizuojamose veiklose.
 • Sekite savo pasirinktą grupę ar organizaciją „Facebook’e“ bei „Twitter’yje“. Tai padės susipažinti su žmonėmis, mėgstančiais tuos pačius dalykus.

Asmeninis amerikiečių gyvenimas

Paprastai amerikiečiai yra labai atviri žmonės, tuo jie ir skiriasi nuo anglų. Su pažįstamais ar net draugais aptarinėti asmeninius dalykus Jungtinės Karalystės gyventojams gali atrodyti keista ir nepriimtina, priešingai nei amerikiečiams. Nederėtų stebėtis, jeigu Amerikoje Jums užduotų pernelyg asmenišką ar netgi įžūlų klausimą. Tikėtina, kad pašnekovas nuoširdžiai domisi Jūsų mintimis ir jausmais bei tikisi, kad norite išsipasakoti.

Apie draugus amerikiečius galite sužinoti daugiau nei norite, o istorijų apie jų vaikystę išgirsite į valias, net jeigu ir neprašysite jų papasakoti. Puikus jų atvirumo pavyzdys – fotografijų gausa namuose, bendrabučių kambariuose, biurų patalpose.

Šaltinis:  http://www.fulbright.org.uk/going-to-the-usa/pre-departure/us-culture

 

www.mokslonamai.lt

Article Tags:
·
Article Categories:
Kultūra

Comments are closed.