stop

STOP – svarbus ženklas gyvenime

4 vasario, 2019

Dažniausiai STOP ženklą matome keliuose prieš sankryžas ar geležinkelio pervažas. Prieš tokį ženklą reikia sustoti, įsitikinti saugumu judėti toliau ir tik tuomet pajudėti. Jei to nepaisome, galime sulaukti baudos, prarasti vairuotojo pažymėjimą ar patekti į skaudų eismo įvykį. Taigi, STOP ženklai yra svarbūs, tačiau ne tik kelių eismo taisyklėse apibrėžti ženklai, bet ir kiti, nebūtinai tiesioginiai ženklai.

Puikus to pavyzdys, vėl susijęs su eismu keliuose, akcija „Stop karui keliuose“. Tai taip pat ženklas, kad metas būti atsakingesniems, atidesniems, kontroliuoti savo veiksmus ir gebėti įvertinti jų pavojų. Didelė dalis nelaimių įvyksta dėl neapdairumo, išsiblaškymo ir netgi nepagarbaus elgesio kitų eismo dalyvių atžvilgiu. Taigi, stop – nustokime elgtis taip, kad kelias būtų lyg karo zona, tai padeda gyventi geriau tiek mums, tiek aplinkiniams.

Dar vienas stabdymas su STOP ženklu – patyčių mokyklose mažinimas. Tai buvusi, o kai kur ir esama, aktuali problema daugybėje mokyklų, nuo pradinių iki prestižinių gimnazijų. Šią problemą pasišauta spręsti visos Lietuvos mastu ir, panašu, tai duoda realių rezultatų, nes nuolat kalama mokiniams, jų tėvams bei mokytojams, kad patyčios turi liautis, kad būtina sustoti ir keisti gyvenimo būdą, bendravimą šioje aplinkoje. Žinoma, rezultatai nėra tokie geri, kad galima būtų sakyti, jog patyčių nebeliko, tačiau progresas yra, o tai jau gerai.

Gausu ir daugiau pavyzdžių, kur vertėtų prieš akis sau iškelti STOP ženklą, tačiau ne visada mes tai sugebame, nors reikalaujame iš kitų. Pradėkime nuo savęs ir pasieksime daugiau!

Straipsnio žymos:
Straipsnių kategorijos:
Visuomenė

Šio straipsnio komentuoti negalima