uab steigimas

UAB steigimas: 3 pagrindiniai etapai

18 kovo, 2019

Tiems, kurie nori turėti verslą bei steigti įmonę, verta pagalvoti ne tik apie tai, kuo yra svarbi vienos ar kitos įmonės paskirtis, tačiau pagalvoti apie tai, kokie etapai sudaro įmonė steigimą. Ko gero, jau girdėjote, jog įmonė steigimo etapai priklauso nuo to, kokio tipo įmonę norima įsteigti. Na, o šį kartą pasidomėsime, kokius etapus apima UAB steigimas.

UAB steigimo sutartis ir steigimo aktas

Vienas pagrindinių etapų, kurį apima UAB steigimas, yra UAB steigimo sutartis ir steigimo katas. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog UAB steigimo sutartis ir steigimo aktas, yra svarbiausi dokumentai. Tačiau kalbant apie šiuos pagrindinius dokumentus, be kurių yra neįmanomas UAB steigimas, reikia išskirti svarbų dalyką: steigimo aktas turi būti sudaromas tais atvejais, jei akcininkas yra vienas, tačiau jei jų yra du ar dar daugiau, tokiais atvejais yra būtina steigimo sutartis. Kaip žinia, UAB akcininkų skaičius gali siekti nuo 1 iki 250, tad daugumoje atvejų (kuomet akcininkų yra daugiau nei vienas), yra reikalinga UAB steigimo sutartis.

Kaupiamoji sąskaita

Po reikalingų dokumentų parengimo, pereinama prie kito etapo – kaupiamosios sąskaitos atidarymo. Bene svarbiausias dalykas kurį reikia paminėti kalbant apie šį UAB steigimo etapą, yra tas, jog į atidarytą sąskaitą turi būti įdedama tokia pinigų suma, kokia yra akcijų vertė. Svarbu dar ir tai, jog sąskaitą įdėtais pinigais pradėti disponuoti galima tik tuomet, kai įmonė yra atidaryta.

Buveinės adreso įregistravimas

Kuomet išvardinti etapai jau yra įveikti, pereinama prie buveinės adreso įregistravimo. Tam, kad būtų įveiktas iš etapas, gali prireikti tam tikrų leidimų (jų nereiks tik tuo atveju, jei patalpos priklauso įmonės savininkui ar kuriam nors iš akcininkų).

Kaip matyti, pagrindiniai 3 etapai, kuriuos apima UAB steigimas, yra: UAB steigimo aktas arba sutartis. kaupiamoji sąskaita bei buveinės adreso įregistravimas.

 

Article Tags:
Article Categories:
Paslaugos · Teisė · Verslas

Comments are closed.